środa, 20 października 2010

NHL - 3 zwycięstwa i 2 porażki Lawiny

Pierwsze dni regularnego sezonu NHL za nami. Jak widać w tytule, Lawina nie zaczęła go za dobrze, ale sądzę że nie ma powodu do zmartwień. Po zwycięstwie nad Blackhawks, Avalanche ulega Flyers'om 2 do 4. Następnie zaskakująco wygrywa w rzutach karnych z Czerwonymi Skrzydłami 5 do 4. Decydującego karnego strzelił Brandon Yip. Trzy dni później Lawina pokonuje 3 do 2, słabych od początku sezonu Devils, jednak dzień później ulega Wyspiarzom aż 2 do 5. Ostatni mecz, który grali wczoraj w nocy (na nasz czas) ze Strażnikami, miałem okazję przez dłuższą chwilę oglądać (prawie 2 tercje). Colorado w pierwszej kwarcie szło całkiem dobrze. Popisał się Stewart, który strzelił ładną bramkę w power playu, jednak już w drugiej odsłonie spotkania Islanders doprowadzili do wyrównania i do końca tercji utrzymał się wynik 1:1. Poszedłem spać, nie znając ostatecznego wyniku meczu, więc radośnie dzisiaj zareagowałem na 3 do 1 dla Lawiny w ostatecznym rozrachunku. Po 6 meczach Lawina ma 8 punktów i zajmuje pierwsze miejsce w północno-zachodniej dywizji, jednak ten stan może się szybko zmienić, ponieważ są jedyną drużyną która rozegrała 6 spotkań (Canucks 5, Płomienie, Dzicy i Nafciarze po 4). Nie mniej życzę im powodzenia i wierzę w ich kolejne sukcesy. Jak będzie, przekonamy się wkrótce.